Selg møblene dine raskt og enkelt! Klikk her

Antall OBOS medlemmer som benyttet seg av sirkulære tjenester via Wanda økte med 270% i 2023

OBOS er en av Nordens største boligbyggere og har over en halv million medlemmer. Hovedmålet deres er å bygge gode boliger, og produkter og tjenester knyttet til boligen, for medlemmene sine.

3 min. lesetid

Skrevet av Mathias (Wanda)
To Wanda-sjåfører som bærer en eske for en OBOS-kunde

To Wanda-sjåfører som bærer en eske for en OBOS-kunde

OBOS er en fremoverlent aktør som følger med på forbrukstrender og har spesielt fokus på såkalte grønne fordeler, fordeler som også har en positiv innvirkning på miljøet. Og her er Wanda en viktig samarbeidspartner for OBOS, og partnerskapet er svært suksessrikt. I 2023 har vi hatt en fantastisk økning i antall OBOS medlemmer som benytter seg av Wanda sine produkter og tjenester på hele 270%! OBOS medlemmene utnytter i stor grad seg av produktet smart, billig og fleksibel lagring, men vi ser en spesielt stor økning i bruk av sirkulære tjenester som sykkel service, ski prepp og salg av brukte møbler.


Hvorfor og på hvilken måte er "grønne fordeler" viktig for OBOS medlemmene?

Livet mellom husene skal være godt, ikke bare i dag, men også i fremtiden. I OBOS forplikter vi oss derfor til å følge FNs bærekraftsmål som ivaretar de tre dimensjonene klima og miljø, økonomi og sosiale forhold. Dette er noe vi jobber med i hele OBOS og i alt fra boligbygging til medlemsfordeler. Vi ser at medlemmene ønsker å ta grønne valg, og vi jobber aktivt med å finne partnere som har fokus på dette. Gjennom partnere som for eksempel Wanda Space og Otovo gir vi medlemmene våre muligheter til å ta grønne valg med rabatt.

Hvordan velger dere ut relevante/aktuelle medlemsfordeler?

Vi er opptatt av å tilby våre medlemmer rabatter og fordeler de ikke kan oppnå på egen hånd. I tillegg er det viktig for oss at vi fremforhandler medlemsfordeler som medlemmene faktisk tar i bruk og får glede av. For å finne nye potensielle partnere ser vi på hva medlemmene ønsker seg gjennom egne medlemsundersøkelser og i tillegg følger vi med i markedet for å finne potensielle partnere som passer OBOS sitt kjerneprodukt og verdier.

Hvordan jobber dere med å synliggjøre/markedsføre medlemsfordeler som Wanda?

For å lykkes med å nå ut med fordelene er vi avhengig av å jobbe tett med våre dyktige partnere. Med løpende dialog og faste markedsmøter med partnerne, kommer vi frem til de gode ideene og uttakene vi kan gjøre ut mot medlemmene. Dette kan være kampanjer, konkurranser eller redaksjonelle saker som vi må time godt i forhold til sesong og årstid. I tillegg er vi helt avhengige av våre dyktige kolleger internt i OBOS som jobber med markedsføring og kommunikasjon. De gjør det mulig for oss å få ut medlemstilbudene gjennom OBOS-appen, obos.no og OBOS-bladet på en god måte.

Hvordan har responsen og resultatene vært i 2023?

Vi har jobbet i mange år med medlemsfordeler i OBOS og det er gøy å se at dette er noe medlemmene setter pris på. Parallelt med en fin medlemsvekst, spesielt de siste 10 årene, ser vi også at bruken av medlemsfordeler øker. 2023 ble et rekordår for OBOS både når det kommer til medlemsvekst og bruk av medlemsfordeler. Dette er en trend vi åpenbart skal jobbe for at skal fortsette også i 2024.

Wanda er en spennende aktør som vi setter stor pris på å samarbeide med. Wanda er også en partner som passer OBOS veldig godt fordi de tilbyr tjenester som i stor grad er knyttet til bolig og det vi kaller livet mellom husene.

Hvordan opplever dere samarbeidet med Wanda som aktør?

Wanda er en spennende aktør som vi setter stor pris på å samarbeide med. Wanda er også en partner som passer OBOS veldig godt fordi de tilbyr tjenester som i stor grad er knyttet til bolig og det vi kaller livet mellom husene. Vi ser en stor interesse for lagringstjenestene som Wanda tilbyr samtidig som vi har en veldig god vekst på tjenester som sykkelservice og skiservice. Våre medlemmer får rett og slett hjelp til å løse store og små hverdagsutfordringer på en sømløs måte til en hyggelig pris. Etter å ha inngått samarbeidet i 2021 ser vi at stadig flere av våre medlemmer tar i bruk tjenestene til Wanda og vi ser også et kjempepotensial for videre vekst.

Kom i gang

Lager, reparasjon, service og bruktsalg. Wanda henter og returnerer hjemme hos deg. Opprett konto gratis og bestill henting av noe allerede i morgen.

  • Wanda Group AS
  • hello@wanda.space
  • InstagramFacebookLinkedinmedium
Tjenester

BrukervilkårBrukervilkår butikkBrukervilkår Selg og kjøpPersonvern